Gdzie ubezpieczyć mieszkanie w bloku

Na dziś dzień, większość wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, jest zabezpieczone. Kłopot posiadaczy lokali polega tylko na tym, iż z reguły, ochrona, którą dają umowy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów właścicieli prywatnych lokali. Należałoby dodatkowo rozważyć wykupienie indywidualnego ubezpieczenia lokalu, ponieważ, ubezpieczenia, które są wliczone w czynsz, są definitywnie gorszą możliwością dla ofert, które przedstawiamy w naszej agencji.

Po co potrzebujemy ubezpieczenia?

Głównym składnikiem, jaki winniśmy mieć na względzie szukając lepszego zabezpieczenia lokalu w bloku, jest charakter zabezpieczenia. Ubezpieczenia, jakie posiadają spółdzielnie czy wspólnoty, umożliwiają odbudowanie oraz naprawę głównych elementów stałych budynku a także części wspólnych pomieszczenia, innymi słowy klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest przypadek, gdy pożar czy też wybuch gazu zaistniały z winy wspólnoty. W takim przypadku szkody poniesione przez posiadaczy lokali pozostaną pokryte z polisy ubezpieczeniowej odpowiedzialność cywilnej wspólnoty czy spółdzielni.
Tymczasem w polisach, które mają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o lokalach prywatnych. Takich wypadków, w jakich to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za szwank w lokalu prywatnym jest jednak bardzo niewiele. A kiedy już się przydarzy tak, że ubezpieczenie kupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, chroni interesy indywidualnych posiadaczy mieszkań, to sumy ubezpieczeniowe są śmiesznie małe. Przez to, każdy właściciel nieruchomości, powinien sam zapewnić sobie ochronę zakupując najkorzystniejsze ubezpieczenie lokalu, które będzie miało najszerszy zakres zabezpieczenia z możliwych.

Co nam daje ubezpieczenie

Wariant ubezpieczenia, odnoszący się do wspólnoty, bazuje na  kluczowych ryzykach i nie oferuje doraźnej pomocy dla poszkodowanych. Wybierając u nas umowę indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, otrzymują Państwo w standardzie znaczny pakiet usług Assistance. W ten sposób, gdy mieszkanie nie nadaje się do użytkowania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina może liczyć na zakwaterowanie w hotelu czasem do 90 dni bądź transport ocalałego mienia do wyznaczonego miejsca.
Powtórzymy w skrócie to, co musi zawierać najciekawsze zabezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja całkowitej rekompensaty strat w posiadłości, na wypadek jeśliby spółdzielnia lub wspólnota nie zadbała o pełną ochronę dla budynku, w jakim żyjesz (ubezpieczenie murów);
·    zapewnienie asekuracji każdych elementów nieruchomości (nie jedynie murów, ale również wyekwipowania: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, mebli w zabudowie);
·    zwrot wydatków szukania przyczyny szkody, jeżeli nie wiadomo skąd przykładowo kapie woda;
·    pomoc w dotkliwych okolicznościach – np. zakwaterowanie w hotelu w razie zniszczenia lokalu czy pomoc hydraulika, jeśli pękła uszczelka;
·    gwarancja właściwych relacji z sąsiadami, w razie krzywd spowodowanych w ich mieniu – na przykład zalanie sufitu lub uszkodzenie zaparkowanego samochodu przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona pochwalana przez banki, kiedy Twoje mieszkanie stanowi zabezpieczenie kredytu.

Nie ulega wątpliwości, że właściwe ubezpieczenie dachu nad głową nie jest sprawą łatwą. Opłaca się poświęcić trochę czasu na odszukanie porządniej propozycji gdyż możemy wyselekcjonować perełkę dla siebie – czyli wysoki zakres zabezpieczenia w ciekawej kwocie. Proponujemy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki któremu policzymy Państwu polisę z dodatkowym rabatem cenowym, sięgającym nawet 50% ceny ubezpieczenia. Wskazane jest rozważyć naszą ofertę.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes