Ubezpieczenie odpowiedzialnowści cywilnej w życiu prywatnym

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zalać sąsiada z dołu bądź nasza pociecha rozbiło szybę w samochodzie znajomego. W takich sytuacjach ochroni nas polisa OC. Pokrywa ona straty wyrządzone osobom trzecim. To co jest w niej dobre to to, że chroni nie tylko osobę, która wykupiła polisę, ale także jej członków rodziny.

Polisa OC przez większa część osób kojarzona jest z zabezpieczeniem, które musi kupić kierowca samochodu. Natomiast, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest też formą ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, które mogą zdarzyć się w naszym powszednim życiu. Zdecydowanie, z wykorzystaniem niej możemy uchronić się przed obciążeniem  pieniężnym w przypadku, gdy zatopimy sąsiada bądź wyrządzimy komuś jakąś inną krzywdę, jaka wiązała się będzie ze stratą finansową. Warto również dodać, że polisę odpowiedzialności cywilnej wolno połączyć przykładowo z ubezpieczeniem domu, dzięki czemu ubezpieczenie będzie nas znacznie mniej kosztowało.

Kiedy OC jest przydatne?

Ubezpieczenie przyda się w sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie zaplanować. Takimi sytuacjami są zatopienie czyjegoś lokalu, zbicie okna, pogryzienie przez naszego psa bądź uszkodzenie rzeczy należącej do osoby trzeciej. Polisa, którą podpisujemy obejmuje też sytuacje, w których potrącimy kogoś i musimy wypłacić godziwe zadośćuczynienie z tego tytułu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu polisy OC?

Zawierając ubezpieczenie OC musimy o kilku rzeczach pamiętać. nade wszystko, musisz wybrać adekwatną sumę ubezpieczenia czyli maksymalną wartość odszkodowania, które zrealizuje ubezpieczyciel poszkodowanemu. Dzięki wskutek tego, będziemy mieli pełne przekonanie, iż nie będziemy musieli nic wykładać z własnego portfela. Należy też zwrócić uwagę na zakres ochrony, którą gwarantuje polisa. Im większa jest wykaz rzeczy, od jakich jesteśmy ubezpieczeni, tym lepiej dla nas i tym pełniejsze jest takie ubezpieczenie.  Towarzystwo ubezpieczeniowe z tytułu polisy OC nie ochrania też naszych działań związanych z prowadzeniem firmy, tych które wykonujemy w firmie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes