Ubezpieczenie samochodu na raty

Obecnie masz możliwość sfinansować zakup swojego pojazdu na dwa sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank udziela ci niskooprocentowanej pożyczki, jednak będzie współposiadaczem samochodu dopóki nie spłacisz zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank udziela ci pożyczki bez dodatkowych warunków. Od samego początku jesteś jedynym właścicielem samochodu.
W zależności od tego, na jaki model kredytu się zdecydujesz, będziesz zobligowany odnaleźć właściwe zabezpieczenie Autocasco.

Auto z kredytem samochodowym
Gdy masz kredyt samochodowy, to na pewno zapisy w umowie nakładają na ciebie obowiązek zakupienia ubezpieczenia Auto-casco. Musi ono należycie zabezpieczać samochód, a ilość przypuszczalnego odszkodowania powinna pokryć wartość rat, jakie zostaną do spłaty, czyli będziesz musiał znaleźć polisę z szerokim zakresem.
Przy doborze odpowiedniego ubezpieczenia, zwróć uwagę szczególnie na:
•    sumę ubezpieczenia. Gdy pojazd jest nowiutki z salonu, masz możliwość zabezpieczenia go na taką kwotę, jaka jest na fakturach. Zasadne będą dodatkowo ubezpieczenia, jakie zagwarantują, że w momencie straty samochodu w początkowym roku ubezpieczenia, dostaniesz refundację jego ceny z dnia zakupu.
•    Brak amortyzacji. Multum ubezpieczalni uwzględnia amortyzację, nawet w przypadku aut w pełni nowych. Gdy nie chcesz dopłacić do naprawy samochodu w momencie jego uszkodzenia, uważnie skontroluj zapisy umowy Autocasco.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to norma, a w momencie, kiedy masz nowiusi pojazd to niezwykle istotne. Naprawa w ASO zapewnia utrzymanie gwarancji na samochód plus wykonanie wszelkich prac zgodnie ze standardem producenta.
•    Naprawę na częściach sygnowanych logiem producenta, bo to, iż wybrałeś naprawę w ASO nie znaczy, że do jej wykonania pozostaną użyte oryginalne części. Zobacz zapisy w dokumencie, gdyż skorzystanie z części orginalnych jest ważne w momencie, gdy twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Jeśli będziesz posiadać alternatywę wyboru takiej opcji, wskazane jest na nią zdecydować. W ten sposób w razie skasowania albo nawet kradzieży samochodu, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci ci zadośćuczynienie w wysokości wartości pojazdu w dniu jego zakupienia.
Miej na uwadze, iż kupując ochronę będziesz musiał oznakować na niej cesję. W ten sposób w razie zniszczenia czy też kradzieży auta, odszkodowanie pozostanie dostarczone do banku i pokryje kolejne koszty kredytu.

Auto w kredycie na samochód
Kiedy zdecydowałeś się na kredyt na auto i poza samą wierzytelnością nie posiadasz innych zobowiązań wobec banku, masz możliwość samodzielnie zadecydować jak ochronić swoje cztery koła i czy w ogóle to robić. Nie masz żadnego wymogu, niemniej jednak wskazane jest, ażebyś przemyślał kupno AC, nawet jeżeli samochód nie był niesłychanie drogi, a twój kredyt jest mały.
Dzięki prawidłowo dopasowanej polisie Auto-casco, kiedy utracisz auto w kolizji albo w wyniku kradzieży, spieniężone przez ubezpieczalnię naprawienie szkody, będzie mogło pokryć resztkę wierzytelności w banku. Nie zostaniesz więc bez samochodu i z zadłużeniem.
Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia, zwróć atencję szczególnie na:
•    sumę ubezpieczenia, albowiem rozmaite towarzystwa potrafią określić wartość samochodu  na odmienne kwoty.
•    Naprawę w warsztacie. W przypadku aut używanych ich właściciele przeważnie mają do wyboru opcję ich reperacji w warsztacie bądź na podstawie kosztorysu. Kiedy wybierzesz opcję „warsztat”, twoje auto pozostanie naprawione w wybranym warsztacie bezgotówkowo. Zwyczajnie po szkodzie odstawisz je do określonego przez towarzystwo ubezpieczeniowe serwisu, a następnie zabierzesz po naprawie. Towarzystwo zajmie się rozliczeniem naprawy bezpośrednio z warsztatem.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes